Sposoby na głęboką rewitalizację skóry

2023-10-16 | URODA, ZDROWIE

Niemal wszyscy marzą o idealnej cerze, pozbawionej niedoskonałości i oznak starzenia, dobrze nawilżonej i napiętej. Jednak z wiekiem budowa naszej skóry ulega zmianie, wiele składników budulcowych skóry ulega degradacji przez co wygląd skóry ulega pogorszeniu. Jak zrewitalizować skórę i przywrócić jej świeży wygląd?

Rewitalizacja skóry – co to właściwie znaczy?

Rewitalizacja skóry są to zabiegi polegające na odbudowie wszystkich warstw skóry, mają na celu stymulować komórki skóry to przebudowy, odżywienia i regeneracji. W wyniku zabiegów rewitalizujących dochodzi do poprawy napięcia skóry, elastyczności, wygładzenia skóry i zmarszczek, usunięciu przebarwień, pogrubienia struktury skóry i jej oczyszczenia.

Jak zrewitalizować skórę?

Najskuteczniejszą metodą rewitalizacji skóry jest wykonanie odpowiednich zabiegów sprzyjających przebudowie i regeneracji skóry. W gabinetach medycyny estetycznej znajdziemy szeroki wybór zabiegów rewitalizujących zarówno inwazyjnych takich jak lasery czy mezoterapia igłowa jak również mało inwazyjnych, a działających równie skutecznie jak np. zabieg złuszczający BioRePeelCl3, PQ Age czy peelingi chemiczne.

W zależności od stopnia występowania oznak starzenia jak i stanu skóry zabiegi dobierane są indywidualnie do potrzeb pacjenta. Specjalista dobiera zabieg uwzględniając wszystkie występujące wskazania i oczekiwania pacjenta oraz wyklucza przeciwwskazania.

Zabiegi rewitalizujące skórę

Zabiegów rewitalizujących na rynku kosmetologicznym występuje bardzo dużo. Jednym z najbardziej polecanych i efektywnych zabiegów jest mezoterapia igłowa. Zabieg polega na wstrzykiwaniu odpowiednich dawek koktajlu do mezoterapii w okolicę twarzy, szyi, dekoltu lub dłoni w celu przebudowania skóry i dostarczenia składników aktywnych. Preparat do mezoterapii dobierany jest indywidualnie do wskazań pacjenta, jednak większość z nich zawiera takie składniki aktywne jak: kwas hialuronowy, witaminy, polinukleotydy, peptydy czy czynniki wzrostu.  Zabieg doskonale odżywia i nawilża skórę, pobudza do produkcji kolagenu i elastyny oraz wygładza zmarszczki i rozjaśnia przebarwienia.

Peelingi chemiczne to doskonała alternatywa zabiegów rewitalizujących dla osób mających uprzedzenia do zabiegów igłowych. W zależności od wykorzystanej substancji zabieg pozwala wygładzić i oczyścić skórę, zredukować przebarwienia, zmiany zapalne, płytkie zmarszczki, niewyrównany koloryt skóry, matowość i szarość oraz przebudować skórę. Bardzo skutecznym preparatem do rewitalizacji skóry jest zabieg BioRePeelCl3 zawierający w swoim składzie min. kwas TCA, laktobionowy i salicylowy, które w połączeniu dają silny efekt biostymulujący i rewitalizujący skórę.

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z RosaMed Clinic.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy również

Depilacja laserowa LightSheer®. Dlaczego warto z niej skorzystać?

Depilacja laserowa LightSheer®. Dlaczego warto z niej skorzystać?

W ostatnich latach depilacja laserowa zyskuje na popularności. Kobiety, ale również mężczyźni chcąc zapewnić sobie nieskazitelnie gładką skórę oraz komfort związany z brakiem konieczności golenia brody, pach, bikini czy nóg wybierają właśnie tą metodę pozbywania się...

Cordyceps dla zmieniających styl życia na aktywniejszy

Cordyceps dla zmieniających styl życia na aktywniejszy

Chyba każdy z nas miał w życiu moment, w którym postanowił zmienić dotychczasowy styl życia na zdrowszy. Zdrowszy oznacza lepiej skomponowaną dietę (mniej cukru, żywności przetworzonej, mięsa i soli), mniej stresu i więcej ruchu. Szczególne aktywność ruchowa jest...

Wózek do przewożenia chorych na leżąco firmy – Euro-Medical

Wózek do przewożenia chorych na leżąco firmy – Euro-Medical

Firma Euro-Medical powstała w 2011 r i od tej pory rozwija się i osiąga liczne sukcesy służąc nie tylko szpitalom, klinikom, gabinetom lekarskim a także wszelkim jednostkom medycznym jak również pacjentom czy osobom indywidualnym. Co rok rozszerzamy nasza ofertę...

Laserowa korekcja krótkowzroczności, czy to możliwe?

Laserowa korekcja krótkowzroczności, czy to możliwe?

Laserowe usuwanie wad wzroku jest bezpieczne i skuteczne. Nic dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na wykonanie tego zabiegu, chcąc pozbyć się wady w szybki, w pełni bezpieczny sposób. Dlaczego usuwanie krótkowzroczności jest wykonywane laserowo? Kiedy borykamy...