Chirurgia ręki – jakie dolegliwości obejmuje?

2023-02-21 | ZDROWIE

Operacje i zabiegi w obrębie kończyn są skomplikowanymi procedurami, które wymagają wykwalifikowanej kadry i przeprowadzenia bardzo precyzyjnych działań. Jakiego typu działania obejmuje chirurgia ręki?

Chirurgia ręki – jakie dolegliwości obejmuje?

Zarówno różne wady wrodzone, uszkodzenia mechaniczne, jak i choroby mogą powodować, że sprawność w kończynie górnej zostaje ograniczona lub całkowicie niemożliwa. W wielu przypadkach jednak da się zrekonstruować uszkodzone struktury lub przeprowadzić działania, dzięki którym sprawność powraca. Niezbędne do tego metody leczenia obejmuje chirurgia ręki.

Czym jest chirurgia ręki?

Chirurgia ręki to dział medycyny zajmujący się przede wszystkim problemami dłoni oraz nadgarstka o charakterze wrodzonym, urazowym, zapalnym, zwyrodnieniowym oraz nowotworowym. Dzięki zastosowaniu właściwych technik operacyjnych możliwe jest przywrócenie funkcji ręki i naturalne odbieranie przez nią bodźców ze środowiska.

Działania z zakresu chirurgii ręki obejmują kompleksową opiekę nad pacjentem oraz leczenie różnego rodzaju złamań kości ręki, nadgarstka oraz przedramienia, skręceń i zwichnięć o skomplikowanym przebiegu, chorób i urazów nerwów czy uszkodzeń ścięgien. Chirurgia ręki obejmuje też leczenie infekcji i ran występujących w rejonie ręki, nadgarstka czy przedramienia.

Jakie choroby leczone są w ramach chirurgii ręki?

Do najczęstszych przypadłości, które obejmuje chirurgia ręki, należy zespół cieśni nadgarstka, rowka nerwu łokciowego, łokieć tenisisty, łokieć golfisty, ganglion ręki, reumatyzm, przykurcz ręki czy przykurcz Dupuytrena. Każdy przypadek jest jednak inny, dlatego przebieg zabiegów i terapii może się różnić u pacjentów z tymi samymi dolegliwościami. W zależności od rodzaju choroby i jej rozległości czynności, jakie obejmuje chirurgia ręki, poszerzane są niekiedy o inne specjalizacje i wymagają udziału również innych lekarzy.

Bez wątpienia jednak chirurgia ręki to dziedzina, która wymaga profesjonalnego podejścia, wykwalifikowanych specjalistów i bogatego doświadczenia. Dlatego decydując się na wykonanie danego zabiegu, warto wybrać renomowaną i specjalistyczną placówkę medyczną. Takim miejscem jest HANDPROJECT Clinic, gdzie pracują wybitni chirurdzy zajmujący się wyłącznie problemami związanymi z ręką, nadgarstkiem i przedramieniem.

0 komentarzy

Polecamy również

Sposoby na głęboką rewitalizację skóry

Sposoby na głęboką rewitalizację skóry

Niemal wszyscy marzą o idealnej cerze, pozbawionej niedoskonałości i oznak starzenia, dobrze nawilżonej i napiętej. Jednak z wiekiem budowa naszej skóry ulega zmianie, wiele składników budulcowych skóry ulega degradacji przez co wygląd skóry ulega pogorszeniu. Jak...

Cordyceps dla zmieniających styl życia na aktywniejszy

Cordyceps dla zmieniających styl życia na aktywniejszy

Chyba każdy z nas miał w życiu moment, w którym postanowił zmienić dotychczasowy styl życia na zdrowszy. Zdrowszy oznacza lepiej skomponowaną dietę (mniej cukru, żywności przetworzonej, mięsa i soli), mniej stresu i więcej ruchu. Szczególne aktywność ruchowa jest...

Wózek do przewożenia chorych na leżąco firmy – Euro-Medical

Wózek do przewożenia chorych na leżąco firmy – Euro-Medical

Firma Euro-Medical powstała w 2011 r i od tej pory rozwija się i osiąga liczne sukcesy służąc nie tylko szpitalom, klinikom, gabinetom lekarskim a także wszelkim jednostkom medycznym jak również pacjentom czy osobom indywidualnym. Co rok rozszerzamy nasza ofertę...

Laserowa korekcja krótkowzroczności, czy to możliwe?

Laserowa korekcja krótkowzroczności, czy to możliwe?

Laserowe usuwanie wad wzroku jest bezpieczne i skuteczne. Nic dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na wykonanie tego zabiegu, chcąc pozbyć się wady w szybki, w pełni bezpieczny sposób. Dlaczego usuwanie krótkowzroczności jest wykonywane laserowo? Kiedy borykamy...