Laserowa korekcja krótkowzroczności, czy to możliwe?

2023-02-24 | ZDROWIE

Laserowe usuwanie wad wzroku jest bezpieczne i skuteczne. Nic dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na wykonanie tego zabiegu, chcąc pozbyć się wady w szybki, w pełni bezpieczny sposób.

Dlaczego usuwanie krótkowzroczności jest wykonywane laserowo?

Kiedy borykamy się z wadą wzroku, pragniemy jak najszybciej ją wyleczyć. Najlepiej jednak wykorzystać metody, które są bezpieczne, ale jednocześnie skuteczne. Laserowa korekcja krótkowzroczności jest wykorzystywana najchętniej, bo jest o wiele mniej inwazyjna. Wada polega na niewłaściwej budowie rogówki, przez którą załamuje się docierające do oka światło, trafiając w niewłaściwe miejsce, co powoduje nieprawidłowe widzenie. 

O wiele mniejsza inwazyjność zabiegu

Zabiegi wykonywane za pomocą lasera, jeśli chodzi o usuwanie wady wzroku, są o wiele mniej inwazyjne aniżeli wykonywanie korekty metodą operacyjną. Możemy więc liczyć na dużo mniejsze ryzyko podczas zabiegu, co przedkłada się bezpośrednio na większe bezpieczeństwo wykonania całego procesu, a także zminimalizowanie ryzyka powikłań. 

Jaką wadę możemy usunąć za pomocą lasera?

Jeśli chodzi o krótkowzroczność, to możemy pozbyć się wady aż do 12 dioptrii. Jest to bardzo ważne dla osób, którym krótkowzroczność odbiera możliwość prawidłowego widzenia i nie potrafią funkcjonować bez okularów. Wykonany zabieg sprawi, że w końcu oczy nie będą się męczyć, co zminimalizuje takie objawy jak bóle głowy wynikające z wytężania wzroku, aby zobaczyć te szczegóły, które chcemy wyraźnie dostrzec. 

Czym objawia się krótkowzroczność?

Wada objawia się niewyraźnym widzeniem przedmiotów i osób, a także innych obiektów, które znajdują się w dosyć dużej odległości. Od tego, jaka to odległość, zależy przede wszystkim fakt, z jak dużą wadą mamy do czynienia. Za pomocą lasera jesteśmy jednak w stanie bardzo szybko pozbyć się wady, aby zyskać zdolność prawidłowego widzenia. 

Prawidłowo wykonany zabieg kluczem do sukcesu

Musimy wiedzieć, że wyłącznie prawidłowo wykonany zabieg zagwarantuje nam możliwość prawidłowego widzenia. Musimy więc znaleźć lekarza, który wykorzystując najnowocześniejsze technologie, będzie w stanie pozbyć się wady na stałe. Jest to bardzo ważne, kiedy rzeczywiście chcemy uporać się z krótkowzrocznością, która znacznie ogranicza nam widzenie.

nota

0 komentarzy

Polecamy również

Sposoby na głęboką rewitalizację skóry

Sposoby na głęboką rewitalizację skóry

Niemal wszyscy marzą o idealnej cerze, pozbawionej niedoskonałości i oznak starzenia, dobrze nawilżonej i napiętej. Jednak z wiekiem budowa naszej skóry ulega zmianie, wiele składników budulcowych skóry ulega degradacji przez co wygląd skóry ulega pogorszeniu. Jak...

Cordyceps dla zmieniających styl życia na aktywniejszy

Cordyceps dla zmieniających styl życia na aktywniejszy

Chyba każdy z nas miał w życiu moment, w którym postanowił zmienić dotychczasowy styl życia na zdrowszy. Zdrowszy oznacza lepiej skomponowaną dietę (mniej cukru, żywności przetworzonej, mięsa i soli), mniej stresu i więcej ruchu. Szczególne aktywność ruchowa jest...

Wózek do przewożenia chorych na leżąco firmy – Euro-Medical

Wózek do przewożenia chorych na leżąco firmy – Euro-Medical

Firma Euro-Medical powstała w 2011 r i od tej pory rozwija się i osiąga liczne sukcesy służąc nie tylko szpitalom, klinikom, gabinetom lekarskim a także wszelkim jednostkom medycznym jak również pacjentom czy osobom indywidualnym. Co rok rozszerzamy nasza ofertę...

Czym zajmuje się proktolog?

Czym zajmuje się proktolog?

Proktologia to gałąź medycyny, która zajmuje się chorobami dotyczącymi końcowego odcinka przewodu pokarmowego, czyli odbytnicy, jako części jelita grubego, kanału odbytu i odbytu. Czym zajmuje się lekarz proktolog? Jeśli chodzi o specjalistę, jakim jest proktolog...